שיפור ביצועי המחשב

קיימות דרכים אחדות לשיפור ביצועי מחשב. שילוב בין אמצעים שנועדו למנוע האטת פעילות מחשב ואמצעים שנועדו להאצתו הוא השילוב הטוב ביותר לשיפור ביצועיו
שיפור ביצועים נובע מההכרח לנצל את הזמן באופן אפקטיבי כמו גם מהצרכים והדרישות השונות המחייבות כיום רבים לעבוד עם מחשבים שמסוגלים להפיק ביצועים טובים ומהירים.

על מנת לוודא כי אתם נוקטים בפעולות יעילות לשיפור ביצועי המחשב רצוי לנקוט בפעולות הבאות:

  1. למחוק תוכנות בלתי שימושיות ובלתי רצויות.
  2. להגדיל את נפח הזיכרון של המחשב ולוודא כי הוא אינו מלא עד אפס מקום ( רצוי להותיר בו בין 15- 20 אחוז שטח פנוי).
  3. להתקין תוכנות אנטי וירוס ואנטי ספיי (רוגלות).
  4. לנקות את הדיסק הקשיח ולאחותו. לנקות היטב את האב מרכיביו הפנימיים של המחשב
  5. התקנת תוכנה Speed Up My PC 2013 המבצעת סריקת המחשב לזיהוי בעיות הגורמות להאטתו. התוכנה מטפלת בבעיות אלה ופותרתר אותם. היא מאפשרת הסרת ערכי רישום לא חוקיים וביטול תהליכים שלא בשימוש ובכך מפנה שטח פנוי נוסף במחשב.
  6. התקנת תוכנה Driver Scanner 2013. מאחר שדרייברים ישנים עלולים לגרום לבעיות רבות, החל בבעיות חומרה וכלה בקריסה כללית של המחשב. סורק הדרייברים מאפשר לכם לדעת איזה מהדרייברים מחייבים עדכון.
  7. תוכנה PowerSuite מסייעת לשיפור המחשב הוודת לאופטימיזציה של משאביו וניהול מושכל שלהם, ייעול הגדרותיו ובכך משפרת מאוד את ביצועיו.
  8. חשוב לציין, כי יש תוכנות רב שימושיות כגון WinUtilities אשר מסייעות לשיפור ניכר של ביצועי המחשב מאחר שהן כוללות מגוון כלים המאפשרים התאמתה המחשב לצרכים ולשימוש האישי החסכוני והיעיל. תוכנה זו, לדוגמה, מוחקת קבצים בלתי רצויים, מנקה את הרג'יסטרי ומאחה את הדיסק הקשיח.

שאלו את המומחה כיצד לשפר את ביצועי המחשב

בדיקה פשוטה ומהירה של המחשב שלכם על ידי טכנאי מחשבים עשויה לאתר את הבעיה או הבעיות העיקריות להאטת הפעולה שלו ולביצועיו הלא מספקים. מי מכם שהמחשב הוא כלי עבודתם ודאי נדרשים לבצע בו התקנת תוכנות שיאפשרו לשפר את הביצועים, אבל עוד לפני כן- להסיר תוכנות מיותרות ולבצע פעילות נוספת לגריעת מרכיבים שונים המאטים מאוד את פעולת המחשב ולכן אינם מאפשרים לכם להפיק ממנו את הביצועים הטובים והמהירים הנדרשים והמצופים ממנו ובעיקר- מכם, המשתמשים בו.